У Києві презентують 15-томник Лукаша

15 квітня у Києві відбудеться презентація унікального 15-томного зібрання творчої спадщини видатного українського перекладача та літературознавця Миколи Лукаша. Зокрема буде представлена його книга-переклад "Фауста" Йогана Вольфганга Ґете. Зазначимо, що над цим літературним твором перекладач працював декілька десятиліть: почав зі шкільної лави, а завершив у 50-х роках.
Пропонований 15 томовик Миколи Олексійовича Лукаша (1919 - 1988 р.р.) є унікальним зібранням: вперше під спільною обкладинкою буде представлено його віршовані і прозові переклади, оригінальна поезія, літературо- і мовознавчі статті та дослідження, жарти-шпигачки, листування тощо. Все це дає уявлення про внесок Миколи Лукаша в рідну літературу, про його справжнє місце в українській культурі ХХ століття. Лукашів "Доробок" містить, по суті, весь його багатющий лексикон, що вилився у декілька словників, які на сьогоднішній день, на жаль не збереглися.
Микола Олексійович Лукаш (19 грудня 1919 р.,Кролевець — 29 серпня 1988 р., Київ) — геніальний український перекладач, високоосвічений літературознавець, чільний лексикограф-енциклопедист, мовознавець і поліглот, блискучий знавець української та майже двох десятків іноземних мов. Микола Лукаш перекладав з 14 мов, відтворивши з великою художньою майстерністю великий масив шедеврів світової літератури. Перекладач такого таланту й діапазону – рідкісне явище не лише в українській, а і в будь-якій іншій літературі світу.
 
"День" http://www.day.kiev.ua/uk/news/140414-u-kiievi-predstavlyat-unikalnogo-fausta
Опубліковано:2014-04-14 ← Повернутися до новин
Авторизація

Новини
У Києві презентують 15-томник Лукаша Дніпропетровська бібліотека створила електронний додаток «DneprLibrary» Претенденти на Шевченківську премію-2014 Названо ім'я нобелівського лауреата з літератури У Кембриджському університеті створять сайт до 200-річчя Шевченка Паризькі готелі заманюють літературними зв’язками На Святі читання дітям допоможуть самовизначитися Львів’янам першим у світі презентують нову книжку культового історика Віктора Суворова У Житомирі знімуть фільм про інтрижку Шевченка На Форумі видавців буде розіграно 10 електронних книг
Copyright © 2011-2013
Ми в соціальних мережах :