Претенденти на Шевченківську премію-2014

Комітет з Національної премії України ім. Тараса Шевченка 14 лютого затвердив остаточний список претендентів на здобуття Шевченківської премії 2014 року. Як повідомляє DT.ua з поcиланням на представників комітету, з 11 претендентів, які пройшли третій тур відбору, вони відібрали п’ятьох.
У номінації «Література» – Мирослав Дочинець (Мукачеве), за романи "Криничар. Діярюіш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії" і "Горянин. Води господніх русел".
У номінації «Літературознавство і мистецтвознавство» – Ірина Гаюк (Львів), за книгу "Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні".
У номінації «Музичне мистецтво» – Людмила Монастирська (Київ), за виконання провідних партій в оперних виставах Національної опери України в сезонах 2009-2013.
У номінації «Образотворче мистецтво» – Любомир Медвідь (Львів), за цикл художніх творів "Ремінісценції".
У номінації «Театральне мистецтво» – Василь Василенко (Донецьк)  (диригент-постановник), Марія Курочкіна (режисер-постановник), Людмила Стрельцова (хормейстер-постановник), Василь Рябенький (художній керівник проекту), Тетяна Плеханова (співачка) - за оперу Ріхарда Вагнера "Летючий голландець" у Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. А.Солов'яненка.
Фінансовий обсяг Шевченківської премії 2014 року збільшений вдвічі порівняно з минулим роком – до 520 тис. грн.
Офіційно лауреати Шевченківської премії будуть оголошені після оприлюднення відповідного указу президента України.
 

 

litgazeta.com.ua
Опубліковано:2014-02-17 ← Повернутися до новин
Авторизація

Новини
У Києві презентують 15-томник Лукаша Дніпропетровська бібліотека створила електронний додаток «DneprLibrary» Претенденти на Шевченківську премію-2014 Названо ім'я нобелівського лауреата з літератури У Кембриджському університеті створять сайт до 200-річчя Шевченка Паризькі готелі заманюють літературними зв’язками На Святі читання дітям допоможуть самовизначитися Львів’янам першим у світі презентують нову книжку культового історика Віктора Суворова У Житомирі знімуть фільм про інтрижку Шевченка На Форумі видавців буде розіграно 10 електронних книг
Copyright © 2011-2013
Ми в соціальних мережах :