Названо ім'я нобелівського лауреата з літератури

Нобелівську премію з літератури присудили Еліс Мунро. Про це у четвер повідомив Нобелівський Комітет та Каролінський Інститут. Як зазначає нобелівський комітет, найпрестижнішу премію цього року присуджено "Майстрові сучасних коротких історій" Еліс Мунро.
Еліс Мунро - канадська авторка. У 2009-ому році вона здобула Букерівську премію. Вона також є триразовим переможцем канадської премії з белетристики.
За двадцять вісім років письменницької діяльності Еліс Мунро опублікувала один роман "Lives of Girls and Women", і сім збірок оповідань.
Розповіді Еліс Мунро публікуються в престижних журналах, таких як "The New Yorker", "The Paris Review" і "Atlantic Monthly". Історії, розказані нею, адаптовані для радіо і кіно. Фільм-адаптація "Хлопчики і дівчатка" в 1986 році виграв премію "Оскар", як кращий короткометражний фільм.
 
Цікаві факти про Нобелівську премію з літератури:
- Протягом 1901-2012-ті років було вручено 105 Нобелівських премій з літератури;
- Всього 12 жінок отримали Нобелівську премію з літератури;
- 4 премії були поділені між двома особами;
- Наймолодший лауреат премії (Редьярд Кіплінг) з літератури мав 42 роки і отримав її за "Книгу джунглів";
- Найстарший лауреат премії - 88-річна Дорріс Лессінг.  Премію вона отримала в 2007-ому році;
 - 64 роки - середній вік усіх лауреатів Нобелівської премії з літератури.

http://life.pravda.com.ua/,
http://www.nobelprize.org/

 

Опубліковано:2013-10-10 ← Повернутися до новин
Авторизація

Новини
У Києві презентують 15-томник Лукаша Дніпропетровська бібліотека створила електронний додаток «DneprLibrary» Претенденти на Шевченківську премію-2014 Названо ім'я нобелівського лауреата з літератури У Кембриджському університеті створять сайт до 200-річчя Шевченка Паризькі готелі заманюють літературними зв’язками На Святі читання дітям допоможуть самовизначитися Львів’янам першим у світі презентують нову книжку культового історика Віктора Суворова У Житомирі знімуть фільм про інтрижку Шевченка На Форумі видавців буде розіграно 10 електронних книг
Copyright © 2011-2013
Ми в соціальних мережах :